Рецепти

Уживајте во нашите рецепти од органски сок од аронија

Органска аронија лимонада:

1 чаша органски сок од аронија
Сок од половина лимон
2 чаши вода
2 супени лажици мед
Лед
Измешајте ги сокот од аронија, лимоновиот сок, водата и медот во чаша. Додајте го ледот и добро промешајте.

Уживајте.

Нарачај!

Сокот од аронија може да го нарачате со 1 клик:

Органски смути со аронија и боровинки:

1 шолја органски сок од аронија
1 шолја органски боровинки
1 зрна банана
1 шолја органско млеко од ориз или бадем
1 супена лажица мед

Ставете ги сите состојки во блендер и изблендирајте. Ако смутито е прегусто, додадете уште малку млеко. Сервирајте го во чаша и уживајте.

Органско сорбе со аронија:

2 шолји органски сок од аронија
1/2 шолја вода
1/2 шолја ситен шеќер
Сок од половина лимон
Свежи мента листови (по избор)

Ставете го сокот од аронија, водата и шеќерот во сад за лед и мешајте додека шеќерот се раствори. Додајте го лимоновиот сок и сместете го садот во замрзнувачот. Секои 30 минути мешајте ја смесата со виљушка за да се спречи формирање на ледени кристали. Кога смесата ќе биде добро замрзната, сервирајте ја во чаша.

Shopping Cart