СОК ОД АРОНИЈА И ЈАБОЛКО 200МЛ

60,00 ден

+ Free Shipping
Категорија

Сокот од аронија (30%) и јаболко (70% ) е произведен од цели здрави зрна аронија и здрави јаболка. Процесот на обработка е исклучиво цеден и пастеризиран со цел задржување на сите витамини, минерали и растителни  влакна содржани во аронијата  и јаболкото. Без додаток на вода, вештачки засладувачи  шеќери ,конзерванси и вештачки бои. Да се чува на ладно и суво место. По отварање да се употребува во рок од  7 дена.

Енергетска вредност 60kcal

Масти 0g

Јагленохидрати 13,7 g

Од кои шеќери  7,8g

Протеини 0,7 g

Сол 0 g

Shopping Cart