СОК ОД АРОНИЈА 1Л

350,00 ден

+ Free Shipping
Категорија

Сокот од 100% аронија е произведен од цели здрави зрна органски одгледана  аронија. Процесот на обработка е исклучиво цеден и пастеризиран со цел задржување на сите витамини, минерали и растителни  влакна содржани во аронијата.Без додаток на вода, вештачки засладувачи  шеќери ,конзерванси и вештачки бои. Да се чува на ладно и суво место. По отварање да се употребува во рок од 10 дена.

Состав во 100мл сок во просек:

Енергетска вредност 380kj/91kcal
Масти 0g
Јагленохидрати 8,1 g
Од кои шеќери 1,7g
Растителни влакна 4,1 g
Протеини 0,98 g
Сол 0g
Витамин Ц 17mg

Shopping Cart