СОК ОД АРОНИЈА И ГРОЗЈЕ 200МЛ

60,00 ден

+ Free Shipping
Категорија

Сокот од аронија (20%) и грозје (80% ) е произведен од цели здрави зрна аронија и здраво грозје. Процесот на обработка е исклучиво цеден и пастеризиран со цел задржување на сите витамини, минерали и растителни влакна содржани во аронијата и грозјето.Без додаток на вода, вештачки засладувачи шеќери ,конзерванси и вештачки бои. Да се чува на ладно и суво место. По отварање да се употребува во рок од 7 дена.

Енергетска вредност 360kj/86kcal
Масти 0,0g
Јагленохидрати 20,4 g
Од кои шеќери 18,13g
Протеини 0,87 g
Сол 0,0g

Shopping Cart